پنجشنبه 28 تير 1397 - 05 ذو القعدة 1439
جستجو :
تاریخ : چهارشنبه 27 بهمن 1395     |     کد : 4

تأثیر اختلال ریتم قلب در بروز سکته مغزی/ ضرورت کنترل فشارخون

اختلال ریتم قلب

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر محمدرضا معتمد در آستانه برگزاری ششمین همایش قلب و فناوری‌های نوین و همایش مشترک قلب، اعصاب و غدد، اظهارداشت: بسیاری از بیماری‌های مغز و اعصاب ارتباط تنگاتنگی با بیماری‌های قلب و عروق و غدد دارد و می‌توان گفت بسیاری از بیماری‌های قلبی عوارضی بر روی مغز و اعصاب دارد.
وی افزود: همچنین بسیاری از بیماری‌های مربوط به مغز و اعصاب عوارض بر روی قلب و عروق داشته لذا ارتباط تنگاتنگی میان متخصصان قلب و عروق و مغز و اعصاب وجود دارد بنابراین برگزاری کنگره های مشترک در این زمینه می‌تواند جهت ارتقاء دانش پزشکان و دست یافتن به آخرین روش‌های تحقیقی و درمانی مؤثر واقع شود.
این متخصص مغز و اعصاب از اختلال ریتم قلب به عنوان یک بیماری مشترک میان حوزه قلب و مغز یاد کرد و ادامه داد:  این اختلال می‌تواند سبب بروز سکته مغزی شود لذا در بیمارانی که دچار سکته مغزی شده‌اند قلب باید مداوم تحت کنترل باشد تا از بروز سکته‌های بیشتر و عمیق‌تر جلوگیری کرد.
معتمد افزود:افرادی که دچار سکته مغزی شده‌اند باید تحت جلسات مشترک میان پزشکان متخصص مغز و اعصاب و قلب و عروق قرار گیرند تا دچار مشکلات بیشتر نشده و از بروز بیماری‌های دیگر در آنها جلوگیری کرد.
دبیر بخش مغز و اعصاب همایش مشترک قلب، اعصاب و غدد گفت: فشار خون یکی از بیماری‌های مشترک میان مغز و اعصاب و دستگاه قلب و عروق بوده که پیشگیری از آن در جلوگیری از مشکلات و بیماری جدی در فرد مؤثر است. لذا افراد نیز نباید به هیچ عنوان در پیشگیری یا درمان به موقع آن تعلل کنند.
این نورولوژیست خاطر نشان کرد: بیماری‌های قلب و عروق و مغز و اعصاب همچون سکته مغزی و قلبی جزء سه علت اصلی مرگ و میر افراد در جامعه به شمار می رود که بخش اعظم آن از طریق پیشگیری قابل کنترل بوده و آگاه سازی مردم در این زمینه می‌تواند موثر واقع شود.
ششمین همایش قلب و فناوری‌های نوین و همایش مشترک قلب، اعصاب و غدد  ۱۴ و ۱۵ بهمن ۹۵ در پژوهشگاه نیرو برگزار می‌شود.
 


نوشته شده در   چهارشنبه 27 بهمن 1395  ساعت  12:45   توسط   حمیده زارعی   
ویرایش شده در شنبه 20 خرداد 1396 ساعت 10:38 توسط حمیده زارعی
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :